Ako správne vybrať nový výťah

Ako správne vybrať nový výťah

Ako správne vybrať nový výťah

Keďže teraz už vieme, že chceme výťah kompletne vymeniť, poďme si povedať niečo o tom ako sa právne rozhodnúť pri výbere produktu a na čo nesmieme zabudnúť.

V prvom rade je treba porovnávať porovnávateľné, to v praxi znamená že si zavoláme jednu výťahovú spoločnosť, ktorá zabezpečuje kompletné výmeny výťahov a s jej obchodným zástupcom si prejdeme všetky naše požiadavky na výťah plus odporúčania zo strany výťahárskej firmy. Takto si spravíme akúsi predlohu technickej špecifikácie výťahu, ktorú rozpošleme aj nami vybraným spoločnostiam na nacenenie. V tomto prípade si môžeme byť istí, že všetky nám predložené ponuky budú rovnaké a teda porovnateľné z hľadiska parametrov a výbavy.

A ako si správne vybrať tú správnu spoločnosť?

Nie je to jednoduché, ale hlavné zásady platia vždy a pre každé odvetvie. To znamená, že uvažujeme o firme, ktorá ponúka nielen produkt, ale aj záručný a pozáručný servis. Z predchádzajúceho článku už vieme, že spájanie komponentov nie je najšťastnejším riešením, preto je ideálne vybrať firmu ktorá ponúka výrobok ako celok, nie ako „skladačku“ rôznych nakúpených komponentov. Nebojte sa kontaktovať obchodného zástupcu firmy kedykoľvek a s čímkoľvek a zistíte ich záujem o zákazníka, to tiež čo-to napovie. Ďalším krokom je pozrieť si už namontované výťahy nami vybraných firiem a vyskúšať si ich:

  1. komfort jazdy
  2. hlučnosť
  3. presnosť zastavovania
  4. porovnať energetické nároky
  5. porovnať estetiku
  6. presnosť zastavovania

jednoducho si ho „ohmatať“.

Po týchto krokoch sa nám už obyčajne vykryštalizujú dve až tri firmy ktoré prejdú do takzvaného užšieho výberu v ktorom už zvyčajne najdôležitejšiu úlohu bude hrať cena. Nebojte sa tlačiť na úpravu ceny, prípadne na predĺženie záruky, alebo na obohatenie výbavy v rovnakej sume, predsa len sa jedná o veľkú finančnú investíciu a treba si byť istí, že za svoje peniaze dostanete maximum.

Takže je treba dať „hlavy do kopy“ a spolu so zástupcami vlastníkov alebo na domovej schôdzi si povedať čo je pre nás najdôležitejšie, cena za výťah, cena za servis, výbava výťahu, alebo dĺžka záruky, prípadne niečo iné. Na základe tohto spoločného rozhodnutia sa nám určite podarí nájsť tú správnu firmu, ktorá nám vymení starý výťah za nami „vysnívaný“ nový výťah :).

Zaujala vás naša ponuka? Neváhajte a kontaktujte nás, bližšie informácie vám zašleme v čo najkratšom možnom čase.

Napíšte nám Zavolajte nám